Nový mailserver WEDOS

Dnes přinášíme velkou novinku a tou je spuštění zkušebního provozu nového poštovního systému, který během následujících měsíců kompletně nahradí stávající e-mailové servery Icewarp.

Již několik měsíců naše vývojové oddělení intenzivně pracuje na novém poštovním systému. Současné e-mailové servery Icewarp nemají dostatečnou stabilitu a protože Vám chceme nabízet jen ty nejkvalitnější služby, rozhodli jsme se vyrobit si e-mailový server po svém.

Při sestavování nového řešení jsme sáhli po osvědčených open-source technologiích, vyzkoušených a prověřených v nejrůznějších instalacích po celém světě – Postfix, Dovecot, MariaDB. Ty nám umožnily postavit systém, který plně odpovídá všem našim představám a potřebám a který našim zákazníkům nabídne ty nejlepší vlastnosti – zejména rychlost a stabilitu. 

Celý poštovní systém je koncipován jako high-availability řešení, kde je minimalizována možnost jakéhokoliv výpadku. Jednotlivé služby (příjem, stahování, odesílání pošty) jsou na sobě funkčně nezávislé a většina systému je plně redundantní – tedy i v případě kompletního výpadku některého ze serverů nedojde k žádnému výpadku a všechny služby budou fungovat i nadále. 

Zkušební provoz (ukončeno)

Zkušební provoz již byl ukončen a nový poštovní systém je v plném provozu:

https://blog.wedos.cz/novy-mailserver-wedos-spusteni-do-ostreho-provozu

Nový poštovní systém jsme v průběhu července důkladně testovali, nyní bychom rádi požádali dobrovolníky z řad zákazníků k otestování v reálném provozu. Jako motivaci od nás každý zájemce dostane 1 rok webhostingu NoLimit zdarma. Tato nabídka je omezená, proto pokud máte zájem nám pomoci, napište co nejdříve.

Ostré spuštění

Nasazení nového poštovního systému do ostrého provozu plánujeme na polovinu srpna 2015, kdy zde budou zřizovány e-maily ke všem nově objednaným službám webhostingu NoLimit. Stejně tak spustíme možnost migrace stávajících služeb.

Provedení migrace bude v první fázi na zákazníkovi, který ji sám v administraci zahájí a následně dojde k plně automatickému přenosu všech schránek (uložené e-maily i nastavení). Všechny služby, jejichž e-maily nebudou přeneseny v první fázi, budou postupně přemigrovány ve fázi druhé, zde již bez možnosti ovlivnění termínu spuštění zákazníkem.

Sledujte naše stránky pro další informace a novinky k tomuto tématu.